CinematicVR Aplikacja VR Bike2VR
, ,

Bike2VR

Rowerowa Aplikacja VR

Bike2VR jest projektem R&D realizowanym przy wsparciu Samsung Inkubatora. Celem Bike2VR jest zamiana każdego trenażera stacjonarnego i roweru treningowego w interaktywny kontroler do gry VR i promocja zdrowego trybu życia poprzez łączenie treningu z zabawą. Bike2VR urozmaica i gamifikuje trening na rowerze stacjonarnym w domu. Projekt składa się z dwóch elementów – hardware i software. Stworzyliśmy specjalny czujnik, który który przekazuje informacje o ruchu użytkownika podczas treningu do aplikacji.

 

Użytkownik za pomocą aplikacji VR i gogli wirtualnej rzeczywistości zostaje przeniesiony z domu lub siłowni do wykreowanego przez nas wirtualnego świata. Trening będzie można umilić sobie Filmami VR lub „grając” w gry reagujące na postępy i motywujących nas do dalszego wysiłku.

Bike2VR na Electronics Show

Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy Bike2VR na Electronics Show 2018 w Ptak Warsaw Expo. Liczba chętnych do wypróbowania prototypu naszej wirtualnej przejażdżki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na naszym rowerku podczas targów bawiło się prawie 300 osób. Nasi goście przejechali łącznie 62 kilometry, spalając 2324 kalorie!

Certyfikat ukończenia inkubacji w Samsung Inkubator z rąk prezesa firmy Samsung odbiera CTO CinematicVR - Gabriel Ziaja.
Certyfikat ukończenia inkubacji w Samsung Inkubator z rąk prezesa firmy Samsung odbiera CTO CinematicVR – Gabriel Ziaja.