CinematicVR w programie Gen Innowacyjności

CinematicVR w programie Gen Innowacyjności

CinematicVR w telewizji

Wzięliśmy udział w programie Gen Innowacyjności poświęconemu polskim startupom. Wystąpiliśmy w 17 odcinku drugiego sezonu programu. Konrad opowiedział o CinematicVR, naszych usługach opartych o wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość, a także o platformie dla projektantów mody nad którą pracujemy. Na planie odcinka spotkaliśmy się z biorącymi również udział w nagraniu znajomymi z zaprzyjaźnionego startupu Cabiomede. Kilka odcinków wcześniej, w Genie Innowacyjności prezentował się inny znajomy startup – Locky 🙂 Wspólnie z Locky i Cabiomede braliśmy udział w inkubacji w ramach programu Platformy Startowe i razem znaleźliśmy się w gronie około 100 firm – finalistów. Razem otrzymaliśmy również dofinansowanie z PARP będące ostatnim etapem Platform.

Co ciekawe, do realizacji programu wykorzystaliśmy jedną z naszych kamer 360. Materiał z kamery VR w formacie equirectangular został użyty w montażu odcinka 🙂

W kolejnym odcinku spotkanie z młodymi wynalazcami, którzy są autorami nietypowego projektu dla naszych pupili – niezwykłej protezy i wózków inwalidzkich dla psów. Drugi projekt to gratka dla fanów kinematografii. Kino jest z nami już od od ponad 120 lat i wydaje się, że mimo rozwoju techniki – główne założenia tej dziedziny pozostały te same. Nie do końca tak jest – nadchodzi era filmów 360 stopni, które zacierają granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością.

17 odcinek drugiego sezonu Genu Innowacyjności z naszym udziałem zobaczycie pod tym linkiem.