Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
, ,

Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina

Projekt:

Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina

Klient:

Powiat Limanowski

Technologia:

Aplikacja VR / Filmy 360

Dystrybucja:

Oculus Go, Interaktywny infokiosk z Oculus Rift, Google Cardboard

Filmy 360 i Aplikacja VR

Kolejne Filmy 360 i Aplikacja VR na naszym koncie. Po raz kolejny wykorzystaliśmy technologię wirtualnej rzeczywistości do promocji walorów turystycznych regionu. Tym razem wzięliśmy udział w projekcie „Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina” realizowanego w ramach współpracy transgranicznej Euroregionu „Tatry”. Wykonaliśmy sześć filmów 360 – trzy dla Powiatu Limanowskiego i trzy dla partnerskiego miasta na Słowacji – Dolnego Kubina. Każdy trzyminutowy film prezentuje inny rodzaj atrakcji danego regionu. Filmy posiadają dwie wersje ścieżki dźwiękowej – polską i słowacką. Filmy odtwarzać można za pomocą stworzonej w tym celu aplikacji VR.

Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
Film 360 dla Powiatu Limanowskiego

Interaktywne Stoisko VR i ławeczki

Stworzyliśmy również specjalne stoisko VR zapatrzone w ekran dotykowy oraz gogle VR Oculus Rift, dzięki któremu turyści odwiedzający Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej mogą obejrzeć filmy i zapoznać się z atrakcjami regionu. Centrum znajduje się na limanowskim rynku, w charakterystycznym budynku „Buzodromu”. W ramach projektu powstały również dwie interaktywne ławeczki z wygrawerowanymi mapami regionów i atrakcji turystycznych. Polska ławeczka znajduje się w Limanowej, we wspomnianym Centrum Informacji Turystycznej, natomiast ławeczkę słowacką można znaleźć Urzędzie Miasta Dolny Kubin. Każda z nich odtwarza osiem plików dźwiękowych – opowieści o ciekawostkach związanych z danym regionem. Pliki dźwiękowe dostępne są w dwóch wersjach językowych, co daje razem 32 pliki audio o łącznej długości prawie 3 godzin!

Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
Film 360 dla Powiatu Limanowskiego

Aplikacja na Google Cardboard

Aplikację zawierającą filmy 360 z Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina można również pobrać z platformy Google Play. Przy pomocy smartfona i kartonowych gogli VR Google Cardboard możemy poznać atrakcje obydwu regionów bez wychodzenia z domu. Oczywiście po wirtualnej wycieczce zachęcamy do odwiedzenia Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina w rzeczywistości 🙂 Zapraszamy również do przeczytania wpisu na naszym blogu o projekcie „Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”.