,

Edukacyjna Aplikacja VR – Wirtualne Muzeum

Wirtualne Muzem na DOFE 2017

Edukacyjna Aplikacja VR pozwalająca na wirtualne zwiedzanie muzeów to doskonały sposób, aby zachęcić najmłodszych do odkrywania świata nauki. „Wirtualne muzeum” zostało stworzone na potrzeby prezentacji technologii VR podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2017 roku. Aplikacja spotkała się z tak ciepłym przyjęciem, że zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania jej podczas dwóch edycji Dnia Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (2017, 2018).  „Wirtualne muzeum” do dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych doświadczeń w naszym portfolio, szczególnie chętnie wybieranym podczas eventów edukacyjnych.

W ramach aplikacji stworzyliśmy interaktywną wycieczkę po różnych muzeach na świecie. Po założeniu gogli VR użytkownik przenosi się do wirtualnego świata nauki, w którym może poczuć się jak mały odkrywca. Informacje przekazywane w ramach doświadczenia są przygotowane na podstawie opracowań naukowych, a ich interaktywna formuła sprawia, że najprotsza lekcja staje się przygodą.

Jak działa Wirtualne Muzeum?

Aplikacja składa się z kilku modułów o różnorodnej tematyce. Najpierw przenosimy użytkownika do odwzorowanej w 3D sali Szwedzkiego muzeum Hallwyl. Możemy w niej podziwiać obrazy i wchodzić z poszczególnymi dziełami w interakcję, a także dowiedzieć się więcej na temat ich autorów.  W kolejnym z modułów przenosimy się do przeszłości. Poznajemy historię braci Wright i jesteśmy świadkami pierwszego lotu Flyera wynalazców. W kolejnej części widz staje twarzą w twarz z naturalnej wielkości szkieletem mamuta włochatego. Jeśli zdecydujemy się podejść bliżej, pojawia się niespodzianka – wirtualny szkielet „ożywa” i wchodzi z użytkownikiem w interakcję.

Nasza Aplikacja VR pozwala wirtualnie zwiedzać muzea bez wychodzenia z domu. Interaktywna i atrakcyjna forma aplikacji sprawia, że odbiorcy lepiej przyswajają zawarte w niej informacje.  To rozwiązanie, które może urozmaicić szkolną lekcję albo zachęcić najmłodszych do pogłębiania swoich zainteresowań związanych ze światem nauki i sztuki w atrakcyjny i efektywny sposób.

Szukasz rozwiązań do zaprezentowania ekspozycji muzeum on-line? Dowiedz się, jak stworzyć aplikację przestawiającą wirtualne muzeum.