Filmy 360 i Aplikacja VR dla Powaitu Limanowskiego

Filmy 360 i aplikacja VR dla Powiatu Limanowskiego

Filmy 360 promują walory turystyczne Limanowej.

Uczestniczyliśmy w projekcie promującym walory turystyczne Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina w ramach współpracy transgranicznej Euroregionu „Tatry”. Wyprodukowaliśmy sześć filmów 360 i Aplikację VR. Stworzyliśmy również interaktywne stoisko VR z odtwarzającą filmy w ramach projektu „Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”. Realizując projekt spędziliśmy sporo czasu w malowniczych miejscowościach Powiatu Limanowskiego i jego mieście partnerskim na Słowacji – Dolnym Kubinie. Dziękujemy za zaufanie i za świetną współpracę władzom powiatu, a także za gościnne przyjęcie naszej ekipy filmowej na Słowacji 🙂

6 Filmów 360 i Aplikacja VR

Filmy VR jakie stworzyliśmy opowiadają o atrakcjach Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina. Trzy z nich powstały w Polsce, trzy na Słowacji. Każdy z filmów 360 posiada dwie ścieżki dźwiękowe – polską i słowacką. Sfilmowaliśmy liczne atrakcje obydwu regionów. Ujęcia z drona realizowaliśmy we współpracy z Luke Sky Video m.in. w Mszanie Dolnej, nad limanowskim rynkiem. Weszliśmy nawet na Mogielicę, najwyższą górę powiatu, z której można podziwiać najpiękniejsze szczyty Beskidu Wyspowego.

Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
Film 360 dla Powiatu Limanowskiego

Podczas pracy nad projektem odwiedziliśmy kilkanaście miejscowości, na czele z Limanową, Mszaną Dolną, Dolnym Kubinem, Porębą Wielką i Szczawą. Nasze filmy 360 można oglądać na stoisku interaktywnym znajdującym się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Stoisko wyposażone jest w ekran dotykowy z prostym, intuicyjnym interfejsem w języku polskim i słowackim oraz w gogle Oculus Rift. Przygotowaliśmy również wersję aplikacji na system Oculus Go, a także na Google Cardboard. Podsumowanie projektu miało miejsce 25 września podczas konferencji w hotelu Limanova. W trakcie wydarzenia, podczas krótkiej prezentacji opowiedzieliśmy o realizacji projektu, a także przedstawiliśmy możliwości jakie stwarza wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości w turystyce.

Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
Film 360 dla Powiatu Limanowskiego

Wirtualna wycieczka

Dzięki nasze aplikacji VR, turyści odwiedzający limanowski „Buzodrom” (centrum informacji turystycznej) mogą zapoznać się z atrakcjami regionu i partnerskiego miasta na Słowacji. Aplikację VR zawierającą filmy 360 można również pobrać na smartfona z platformy GooglePlay. Dzięki temu, każdy posiadacz gogli Google Cardboard może w dowolnym momencie odbyć wirtualną wycieczkę do Limanowej.

Film 360 dla Powiatu Limanowskiego
Film 360 dla Powiatu Limanowskiego

Interaktywne Ławeczki

W ramach tego samego projektu wykonaliśmy też dwie interaktywne ławeczki. Ławki odtwarzają nagrania audio prezentujące najciekawsze informacje związane z regionem Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina. Turyści mogą wysłuchać opowieści o największych atrakcjach i zabytkach obu regionów oraz ważnych wydarzeniach historycznych. Nasze nagrania przypominają także o lokalnych, często zapomnianych tradycjach i daniach kuchni regionalnej. Odwiedzając interaktywne ławeczki poznacie m.in. legendę o Diablim Kamieniu z okolic Szczyrzyca, który podobno sam diabeł miał zrzucić na okoliczny klasztor i dowiecie się, jaka jest historia słynnej lokalnej śliwowicy. Interaktywna ławeczka po polskiej stronie znajduje się w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Na Słowacji można ją znaleźć w Urzędzie Miasta w Dolnym Kubinie. Ławeczki odtwarzają teksty zarówno w języku polskim jak i słowackim, a długość nagrania lektorskiego do całego projektu wynosi aż 3 godziny!