Gra AR Morski Labirynt
,

Gra AR – Morski labirynt | Edukacyjna gra AR

Gra AR – Projekt:

„Morski labirynt AR” – interaktywna edukacyjna gra dla dzieci w rozszerzonej rzeczywistości

Klient:

Labirynt Stegna Park

Technologia:

Aplikacja AR

Dystrybucja:

App Store / Google Play

Gra AR Morski Labirynt Morski Labirynt ekran główny Morski Labirynt pingwin Morski Labirynt foka

Interaktywna edukacyjna gra dla dzieci

Na zlecenie Labirynt Stegna Park – największego w Polsce labiryntu w polu kukurydzy – przygotowaliśmy interaktywną grę edukacyjną AR dla dzieci.  Aplikacja poświęcona jest tematyce morskiej oraz ekologii. Zawiera animowane, trójwymiarowe modele zwierząt, dzięki którym użytkownik poznaje problemy związane z ingerencją człowieka w naturalne ekosystemy morskie. Zajęliśmy się kompleksowo produkcją aplikacji. Odpowiadamy za całość produkcji jak również wdrożenie aplikacji AR na sklepy App Store i Google Play. Na bazie briefu który otrzymaliśmy od klienta stworzyliśmy scenariusz, szatę graficzną, w tym UI/UX oraz treści tekstowe. Zmodyfikowaliśmy również modele 3D które wykorzystaliśmy w aplikacji oraz stworzyliśmy dodatkowe elementy trójwymiarowe z którymi w interakcję może wejść użytkownik.

 Gra w rozszerzonej rzeczywistości – jak to działa?

Aby zagrać w grę należy pobrać ją ze odpowiedniego sklepu. Gdy gramy w nią w Labiryncie, skanujemy telefonem QR kody, które umieszczone są na trasie. Aby zagrać w Morski Labirynt w domu, należy najpierw pobrać QR kody i wydrukować je, lub skanować je bezpośrednio z ekranu komputera. W ramach rozgrywki pomagamy małemu wielorybkowi, który przez ogromny sztorm rozdzielił się ze swoją mamą. Wraz ze zwierzakiem przemierzamy zakamarki labiryntu. Pomagamy kolejnym zwierzętom poszkodowanym przez sztorm. Skanując kolejne QR kody zbieramy 25 zwierząt morskich w rozszerzonej rzeczywistości. Niektóre z nich potrzebują dodatkowej pomocy – należy przeciąć sieci, w które zaplątała się foka, usunąć śmieci albo zakręcić zawory z toksycznymi substancjami. Przez zabawę, uczymy najmłodszych dbania o środowisko naturalne. Niektóre zwierzęta wrócą do swojego domu tylko wtedy, gdy użytkownik zbierze śmieci, lub usunie niebezpieczne elementy, które im zagrażają. Grę można pobrać ze stron sklepów App Store i Google Play.

Morskie zwierzęta w polu kukurydzy

Choć nasza aplikacja dostępna jest dla użytkowników którzy będą korzystać z niej w domach, najwięcej frajdy dostarczy zagranie w nią w Stegnie. To potężne pole kukurydzy o powierzchni 3 ha. Gracze mogą wybrać dwa warianty. Długość małego labiryntu wynosi 1,5km, natomiast duży labirynt to wyzwanie dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Jego długość to prawie 5km. Obydwa warianty wyposażone są w QR kody, dzięki którym wyświetlane są sceny 3D w rozszerzonej rzeczywistości.