, , ,

Nespresso VR – Film i Aplikacja VR

Projekt:

Nespresso VR

Klient:

IDEA KILO / Nespresso

Technologia:

Film VR180 / Mobilna Aplikacja VR

Dystrybucja:

Oculus Go

 

Nespresso VR – Kawowy Black Friday W Galerii Mokotów

Pod koniec 2019 roku do grona naszych klientów dołączyła firma Nespresso. Stworzyliśmy experience Nespresso VR będący krótkim masterclassem na temat marki i kawy w ogóle, prowadzonym przez Annę Oleksak – Coffee Ambasadorkę Nespresso, związaną z branżą kawową od 2001 roku.

Za pomocą technologii VR chcieliśmy stworzyć wyjątkowy experience warsztatów jeden na jeden z kawowym ekspertem. W butiku Nespresso nagraliśmy film w technologii VR180, w którym Ania opowiada o drodze jaką przechodzi kawa zanim trafi do naszej filiżanki. Oprócz tego bohaterka uczy, jak smakować kawę jak prawdziwy koneser i jak odróżniać jej poszczególne szczepy i rodzaje.

Film VR180 i Aplikacja VR

Ponadto w filmie zawarliśmy również fragmenty materiałów wideo klienta. Oprócz butiku widzowie odwiedzili również plantację kawy i fabrykę, w której odzyskuje się aluminium z kapsułek Nespresso. Film zrealizowaliśmy za pomocą profesjonalnej kamery VR180. Z Cam K1 Pro oferuje rozdzielczość 5,7K i rejestruje obraz z wykorzystaniem bardzo komfortowego i realistycznego efektu 3D. Stworzyliśmy również aplikację VR na gogle Oculus Go sterującą wyświetlaniem filmu podczas eventu Nespresso. Nasz film prezentowaliśmy na stoisku klienta przez trzy dni na czterech Oculusach. Produkcję wykonaliśmy na zlecenie agencji IDEA KILO.