Rzeszów w VR
,

Rzeszów VR. Odwiedź Rzeszów w wirtualnej rzeczywistości

Projekt:

Film VR 180 Visit Rzeszów

Klient:

Gmina Miasto Rzeszów

Technologia:

Film 180

Dystrybucja:

Oculus Go / YouTube

Odwiedź Rzeszów VR w wirtualnej rzeczywistości

W 2020 roku zrealizowaliśmy film promocyjny VR dla Urzędu Miasta Rzeszów.  Rzeszów VR to nakręcony w technologii VR180 klip reklamowy prezentujący najciekawsze atrakcje miasta oczami młodych ludzi.

W filmie śledzimy parę turystów graną przez rzeszowskich aktorów Mariannę Skupień oraz Macieja Owczarka, która przyjeżdża do Rzeszowa na tzw. city break. Bohaterowie lądują na lotniku w Jasionce, zwiedzają rzeszowski Rynek i ul. 3 Maja, zwiedzają okoliczne restauracje. Biorą także udział w koncercie podczas Europejskiego Stadionu Kultury oraz wycieczce rowerowej wzdłuż malowniczej doliny Wisłoka.

Rzeszów VR

Film VR180 3D

Film od początku powstawał z myślą o  dystrybucji za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości. To ważne, bo tworząc taki film VR musimy pamiętać o zapewnieniu maksymalnego komfortu widzowi. Chodzi o płynne i stabilne ujęcia oraz powolny (w porównaniu z klasycznymi formami video) montaż, który nie dezorientuje widza.

Nie chcąc rezygnować z dynamicznego, teledyskowego charakteru klipu, postanowiliśmy wykorzystać technologię VR180. W ten sposób udało się połączyć najlepsze cechy VR, czyli realizm i immersję wraz z dynamicznym charakterem klipu. W VR180 możemy realizować ujęcia w których aktorzy znajdują się bliżej kamery niż w 360 3D. Jednocześnie zachowujemy szeroki kąt widzenia (180 stopni) oraz doskonały realizm odwzorowania przestrzeni dzięki efektowi 3D.

Od razu wiedzieliśmy, że nie chcemy tworzyć kolejnej „wirtualnej wycieczki” 360 przypominającej ruchomy Google Street View. (…) W efekcie powstał dynamiczny (jak na VR), teledyskowy klip promujący miasto, napakowany patentami i efektami trudnymi do osiągnięcia w technologii 360 3D.

Produkcja VR180 przypomina nieco pracę z tradycyjną kamerą – wybieramy ujęcia i w razie potrzeby przestawiamy kamerę z miejsca na miejsce aby opisać ujęciami otaczającą nas przestrzeń. Dzięki prowadzonej w ten sposób narracji, widz skupia się na obserwowaniu rzeczywistości wirtualnej znajdującej się przed nim. Umożliwia to z kolei o wiele szybszy, teledyskowy montaż.

Co robić w Rzeszowie? Gdzie zobaczyć film?

Film będzie dystrubuowany za pośrednictwem gogli VR podczas targów turystycznych. Został również opublikowany na naszym profilu na Facebooku, na YouTube i na platformie OculusTV. Wszystkich zainteresowanych Rzeszowem i jego atrakcjami zapraszamy na portal visitrzeszow.pl  po więcej informacji 🙂

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy pomogli nam zrealizować film: Stary Browar Rzeszowski, Hotel Bristol Rzeszów, Lotnisko Jasionka, Blinkee.city, Habana Sports BBQ, Papilio Agency, Kamil Dobrowolski.