Streaming VR w technologii VR180

CinematicVR Streaming VR kamerą 3D VR180 K1 Pro

Streaming VR180 eventów bezpośrednio do gogli VR.

Streaming VR180 na żywo trójwymiarowego obrazu umożliwia przeżycie przez użytkownika gogli wirtualnej rzeczywistości eventu w dowolnym miejscu na świecie z perspektywy osoby w nim uczestniczącej. Jest to o wiele bardziej konkurencyjna forma uczestniczenia w wydarzeniu w stosunku do tradycyjnego streamingu treści video na żywo. Do tej pory do streamingu VR wykorzystywano kamery 360, często nie posiadające w ogóle możliwości rejestrowania obrazu w 3D. Z wielu powodów transmisja na żywo za pomocą takiej kamery jest nieefektywna, zwłaszcza w przypadku wydarzeń sportowych i kulturalnych odbywających się „przed kamerą”, czyli tylko po jednej stronie sfery. Dodatkowo, pozbawiony dobrodziejstw długotrwałej i skomplikowanej postprodukcji efekt 3D (o ile kamera na to pozwalała) często pozostawiał wiele do życzenia lub wręcz powodował dyskomfort.

Pierwszy stream w technologii VR180

Pisaliśmy już o naszej kamerze VR180 jej możliwościach i potencjale tej technologii w streamingu VR. Niedawno przeprowadziliśmy pierwszy test streamingu VR180 na żywo, bezpośrednio do naszej aplikacji na goglach VR. Mimo ograniczeń technologicznych i potrzeby stworzenia własnych rozwiązań umożliwiających streaming eksperyment powiódł się i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Był to prawdopodobnie pierwszy tego typu stream VR w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. Rozpoczęliśmy poszukiwane partnerów chcących skorzystać z technologii VR180 do streamowania na żywo swoich treści do gogli VR.

Co możemy streamować w VR180?

W skrócie: wszystko! Wspominaliśmy już o możliwości streamingu, a docelowo biletowania za pomocą specjalnej aplikacji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Za pomocą gogli VR i technologii VR180 możemy wykupić wirtualny bilet w „pierwszym rzędzie” na dowolne wydarzenie, w dowolnym miejscu na świecie! Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie przeprowadzimy testowy stream w technologii VR180 i nawiążemy współpracę 🙂