CinematicVR Streaming VR kamerą 3D VR180 K1 Pro

Streaming VR w technologii VR180

Streaming VR180 eventów bezpośrednio do gogli VR.

Streaming VR180 na żywo trójwymiarowego obrazu umożliwia przeżycie przez użytkownika gogli wirtualnej rzeczywistości eventu w dowolnym miejscu na świecie z perspektywy osoby w nim uczestniczącej. Jest to o wiele bardziej konkurencyjna forma uczestniczenia w wydarzeniu w stosunku do tradycyjnego streamingu treści video na żywo. Do tej pory do streamingu VR wykorzystywano kamery 360, często nie posiadające w ogóle możliwości rejestrowania obrazu w 3D. Z wielu powodów transmisja na żywo za pomocą takiej kamery jest nieefektywna, zwłaszcza w przypadku wydarzeń sportowych i kulturalnych odbywających się „przed kamerą”, czyli tylko po jednej stronie sfery. Dodatkowo, pozbawiony dobrodziejstw długotrwałej i skomplikowanej postprodukcji efekt 3D (o ile kamera na to pozwalała) często pozostawiał wiele do życzenia lub wręcz powodował dyskomfort.

Pierwszy stream w technologii VR180

Pisaliśmy już o naszej kamerze VR180 jej możliwościach i potencjale tej technologii w streamingu VR. Niedawno przeprowadziliśmy pierwszy test streamingu VR180 na żywo, bezpośrednio do naszej aplikacji na goglach VR. Mimo ograniczeń technologicznych i potrzeby stworzenia własnych rozwiązań umożliwiających streaming eksperyment powiódł się i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Był to prawdopodobnie pierwszy tego typu stream VR w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. Rozpoczęliśmy poszukiwane partnerów chcących skorzystać z technologii VR180 do streamowania na żywo swoich treści do gogli VR.

Co możemy streamować w VR180?

W skrócie: wszystko! Wspominaliśmy już o możliwości streamingu, a docelowo biletowania za pomocą specjalnej aplikacji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Za pomocą gogli VR i technologii VR180 możemy wykupić wirtualny bilet w „pierwszym rzędzie” na dowolne wydarzenie, w dowolnym miejscu na świecie! Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie przeprowadzimy testowy stream w technologii VR180 i nawiążemy współpracę 🙂