Z Cam K1 Pro VR180 Camera

Streaming VR180 z 44 Gali KSW

Live-Streaming VR w VR180 po raz pierwszy w Polsce

Live-Streaming VR w technologii VR180 to najnowsza usługa CinematicVR. 9 czerwca, dzięki naszym partnerom przeprowadziliśmy pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie transmisję na żywo w tym formacie.  Za pomocą VR180 przenieśliśmy użytkowników naszej testowej aplikacji do Ergo Arena w Gdyni, gdzie odbywała się 44 Gala KSW.

Sport na żywo bez wychodzenia z domu

Dzięki naszej transmisji wybrani dziennikarze oraz partnerzy mogli poczuć sportowe emocje i atmosferę panującą podczas Gali. Kamerę umiejscowiliśmy tuż pod klatką KSW, oferując najlepsze miejsce do oglądania sportowych zmagań na całym stadionie, niedostępne nawet dla największych fanów. Przez cały czas monitorowaliśmy transmisję bezpośrednio w aplikacji VR, co oczywiście budziło zdziwienie i zainteresowanie widzów z sąsiadujących z klatką sektorów.

Streaming VR180 44 Gala KSW
Streaming VR180 44 Gala KSW

Przyszłość transmisji wydarzeń sportowych…

Jak wspominaliśmy w poprzednich wpisach, różnica pomiędzy obrazem 360  a 180, polega między innymi na wielkości pola widzenia kamery. Obraz filmowy VR180 to „połowa” sfery 360, a więc istnieje potrzeba wyboru kadru 180 i jego odpowiedniej kompozycji. W tej technologii, podobnie jak w tradycyjnych mediach nievr-owych, operator musi wybrać fragment rzeczywistości (wraz z całkiem sporym „zapasem”) który chce pokazać widzom.

VR180, pozwala na bardzo realistyczne odwzorowanie głębi. Dzięki dwóm szerokokątnym obiektywom, symulującym ludzkie oczy możemy symulować naturalne widzenie stereoskopowe. To właśnie realistyczna i komfortowa w odbiorze stereoskopia (3D) i rozdzielczość 4K sprawiają, że oglądanie VR180 w niektórych przypadkach może być znacznie lepszym wyborem niż tradycyjny film 360.

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za wykorzystaniem technologii VR180 w rejestracji lub streamingu eventów. Przeważnie istotny element wydarzenia na którym skupiamy naszą uwagę znajduje się przed nami. Niezależnie od tego czy jest to scena, boisko, czy jak w przypadku sztuk walki ring/klatka, pole widzenia o kącie 180 stopni wystarcza (ze sporym zapasem). Poza tym publiczność uczestnicząca w filmowanym w ten sposób evencie nie musi wyrażać zgody na publikację swoich wizerunków – po prostu ich nie widać.

Z Cam K1 Pro VR180 Camera
Z Cam K1 Pro VR180 Camera

… i nie tylko.

Sobotni streaming VR180 uważamy za bardzo udany.  Była to pierwsza nasza transmisja sportowego wydarzenia na tak dużą skalę. Rozmawiamy już o kolejnych transmisjach z zainteresowanymi VR partnerami i potencjalnymi klientami. Na razie możemy jedynie zdradzić, że kolejnym streamem VR180 w wykonaniu CinematicVR nie będzie najprawdopodobniej wydarzenie sportowe 🙂