Film VR180 – zalety


Przykład powyżej to reklamowy film VR180 dla Rzeszowa.

VR180 – Nowy filmowy format VR

VR180, czyli półsferyczny format zapewnia realistyczny i komfortowy obraz 3D. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się podczas rejestrowania eventów, wirtualnych spacerów, szkoleń, a także transmisji na żywo. Jeżeli chcesz zrealizować film VR, w którym uwaga widza skoncentrowana jest w jednym miejscu, nie tracąc jednocześnie wrażenia immersyjności, to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Realistyczna głębia 3D

VR180 pozwala na osiągnięcie realistycznego i komfortowego efektu głębi 3D. Efekt stereo jest realistyczny nawet z bardzo niewielkiej odległości od filmowanego obiektu czy osoby. Ten rodzaj stereoskopii jest poza zasięgiem nawet najlepszych kamer 360. Realistyczne i komfortowe 3D dodatkowo wzmacnia uczucie immersji i realizmu oglądanego filmu czy transmisji online. Produkujemy treści tego typu za pomocą najlepszej kamery dostępnej na rynku – Canon R5 z obiektywem Dual Fisheye VR180.

Film VR180 – dla kogo?


Jak oglądać VR180 – przykłady

Analogicznie do produkcji 360, w ramach realizacji 180 tworzymy obrandowany player VR na wybrany system gogli. W przeciwieństwie do filmu 360, film 180 nie sprawdza się w mediach społecznościowych. Jego głównym atutem jest bowiem realizm odwzorowania głębi 3D, którego nie doświadczymy na komputerze lub telefonie (bez gogli VR). Umieszczamy więc filmy 180 na platformach społecznościowych jedynie z myślą o użytkownikach, którzy posiadają własne gogle VR. Filmy w tym formacie wraz z aplikacją VR stworzyliśmy między innymi dla Nespresso, PolicjiSieci Sklepów Żabka. Wyprodukowaliśmy również reklamę w formacie VR180 dla Rzeszowa. Część naszych produkcji V180 znajdziecie w tej playliście na YouTube lub w lepszej jakości na naszym kanale Oculus TV.

Przykład powyżej pochodzi z naszej filmu szkoleniowego VR180 dla Politechniki Rzeszowskiej. Możesz obejrzeć go w goglach VR na naszym kanale YouTube.

Jeden z filmów testowych jakie jako pierwsi w Polsce wykonaliśmy za pomocą Canona R5 i obiektywu RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye. Film zrealizowany przy współpracy z Alpacze – Rzeszowskie Alpaki

Czym 180 różni się od 360?

Plik filmowy w formacie 360 o rozdzielczości 6K zawiera informacje o całości przestrzeni otaczającej kamerę w 360 stopniach „z przodu” i „z tyłu”. Analogicznie, film VR180 o tej samej rozdzielczości zawiera informację „jedynie” o polu widzenia równym 180 stopni „z przodu”. Oznacza to, że format 180 stopni ma dwa razy większą gęstość pikseli, a co za tym idzie, lepszą jakość niż film 360. Na tym nie koniec. Format 180 doskonale nadaje się do filmowania bliskich scen, np. podczas szkoleń oraz koncertów i wydarzeń scenicznych – gdy nie chcemy lub nie musimy filmować publiczności. Ponad to, w przeciwieństwie do 360 pozwala na dynamiczny, teledyskowy montaż. Widz, skupiony na oglądaniu mniejszego pola widzenia nie czuje dezorientacji podczas szybko zmieniających się scen.

Film VR180 realizowany przy współpracy z Agą Ochałek

Film VR180 zrealizowany przy współpracy z Game Over Cycles