Zobacz jak wygląda Małopolska w VR. Nasz nowy projekt!

EDIT: zobacz efekty naszych prac tutaj!

Rozpoczynamy zdjęcia do projektu Małopolska w VR. Na zlecenie Województwa Małopolskiego rozpoczęliśmy realizację zamówienia publicznego polegającego na wykonaniu wirtualnych spacerów po wybranych atrakcjach turystycznych z terenu Małopolski. Przygotowane przez nas filmy 360° prezentowane będą w portalu turystycznym visitmalopolska.pl.  Będzie można je oglądać także w aplikacji mobilnej VisitMałopolska oraz w goglach VR. Zadanie realizowane jest w ramach III Etapu projektu pn. „m_MSIT-mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej”.

 

135 atrakcji. Małopolska w VR

Dla CinematicVR oznacza to w praktyce spędzenie najbliszych kilku miesięcy wśród najpiękniejszych zabytków Małopolski. Będziemy filmować 135 rozmaitych atrakcji. Od Wawelu po Lanckoronę, od tatrzańskich szlaków po łemkowskie świątynie. Weźmiemy udział w najważniejszych wydarzeniach regionu. Przyjrzymy się lokalnym tradycjom i obrzędom, a także spróbujemy małopolskiej kuchni. Małopolska w VR przeniesie to, co najwspanialsze w regionie do wirtualnej rzeczywistości.

 

Zimowe atrakcje Małopolski

Zdjęcia rozpoczęliśmy od realizacji ujęć na krakowskim Rynku. Odbywały się tam pokazy tradycyjnych krakowskich szopek. To związane ze świętami Bożego Narodzenia dzieła sztuki rękodzielniczej przedstawiające scenę Bożego Narodzenia w otoczeniu zabytków Krakowa. To przedłużenie XIX-wiecznej tradycji statycznych szopek świątecznych oraz jasełek, niegdyś wystawianych w kościołach w okresie świątecznym. Sfilmowaliśmy również słynny świąteczny kiermasz, uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Odwiedziliśmy także dobrze nam znane trasy biegowe na Mogielicy. Wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego znajdują się wspaniałe tereny do uprawiania narciarstwa biegowego. Z punktów widokowych można podziwiać widoki na okoliczne pasma górskie. W ramach zimowego scenariusza przenieśliśmy do VR stacje narciarskie Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, czyli największą stację narciarską na Podhalu, oraz Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. Zdobyliśmy nawet Turbacz w rakietach śnieżnych!

EDIT: zapraszamy do zapoznania się z efektem finalnym naszych prac.