Szkolenia VR dla pracowników

Jednym z popularnych zastosowań technologii wirtualnej rzeczywistości są wirtualne szkolenia. Szkolenia VR to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu można przekazywać fachową wiedzę w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wirtualna rzeczywistość pozwala odtworzyć dowolną sytuację, z którą może zmierzyć się pracownik podczas codziennej pracy.

CinematicVR tworzy aplikacje szkoleniowe VR dla klientów biznesowych. Pomagamy stworzyć scenariusz interaktywnego szkolenia - od szkoleń twardych, instruktażowych, BHP, poprzez szkolenia miękkie nastawione na kontakt z klientem. Tworzymy również szkolenia VR wykorzystujące moduł rozpoznawania mowy. Takie narzędzie można wdrożyć w nauce języków obcych albo procesie rekrutacyjnym.

Jak wygląda szkolenie VR?

Szkolenie wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości przenosi użytkownika do wykreowanej przestrzeni, np. wirtualnego miejsca pracy. Symulacja otacza użytkownika z każdej strony. Dzięki VR możemy odtworzyć procesy technologiczne i narzędzia którymi posługuje się pracownik, a także w realistyczny sposób zasymulować konsekwencje jego działań - zarówno pozytywne, jak również, a może przede wszystkim, te negatywne.

Po założeniu gogli VR użytkownik odcina się od bodźców zewnętrznych i skupia się w 100% na prezentowanej treści. W połączeniu z realizmem i interaktywnością korzystnie wpływa to na zaangażowanie uczestnika szkolenia. Rośnie również retencja przyswojonej wiedzy. Interaktywna i nowoczesna forma sprawia ponadto, że wirtualny trening jest dla użytkownika bardziej atrakcyjny od tradycyjnego szkolenia.

Szkolenia VR, Przemysł 4.0 VR

Nasze Aplikacje szkoleniowe VR

Stworzyliśmy między innymi szkoleniową aplikację VR dla Nadleśnictwa Oborniki w której użytkownik dowiaduje się jak bezpiecznie pracować z pilarką i harwesterem, aplikację edukacyjną i szkoleniową dla Fundacji Ewy Naworol która uczy zachowania w obecności agresywnego psa, szkoleniową aplikację VR dla Polskiej Policji poświęconą mikroekspresjom osób przesłuchiwanych oraz aplikację szkoleniową dla sieci sklepów Żabka.

Jak wykorzystać VR w szkoleniach?

Wirtualna rzeczywistość jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno w szkoleniach twardych - instruktażowych, związanych z przekazywaniem specjalistycznych umiejętności branżowych, jak i miękkich, nastawionych na komunikację interpersonalną, obsługę klienta czy rozwiązywanie konfliktów. Z podobnych rozwiązań korzystają największe światowe marki, m.in. Walmart, Boeing, UPS. Nasza aplikacja szkoleniowa VR zapoznaje nowego franczyzobiorcę z systemem franczyzowym sieci sklepów Żabka, strukturą przykładowego sklepu, jak również poszczególnymi sekcjami sklepu.

Dzięki VR możemy tworzyć niemal doskonałe symulacje 3D oraz realistyczne i angażujące szkoleniowe filmy 360 i VR180. Szkolenie przeciwpożarowe VR pozwoli z jednej strony bardzo realistycznie zobrazować zagrożenia i wywołać związane z nimi emocje, z drugiej w bezpieczny i powtarzalny sposób przećwiczyć odpowiednie procedury i utrwalić schematy reakcji.

Aplikacja edukacyjna VR

Interaktywność i gamifikacja

Formuła aplikacji VR pozwala także na bieżąco śledzić postępy pracownika i oceniać podjęte przez niego podczas szkolenia decyzje. Udowodniono, że dzięki immersji, tj. zanurzeniu w wirtualnym świecie, realizmowi symulacji oraz braku tzw. dystraktorów, czyli czynników rozpraszających uwagę, szkolenia w wirtualnej rzeczywistości są wysoce skuteczne. Wprowadzenie do szkoleń elementów znanych z interaktywnych gier komputerowych to tzw. gamifikacja, czy grywalizacja. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczymy się przez zabawę. Ma to również zastosowanie w szkoleniach personelu.

Skontaktuj się z nami, aby stworzyć aplikację szkoleniową VR dopasowaną do Twoich potrzeb!

Interaktywny System Szkoleniowy oparty na technologii VR

W naszej ofercie usług znajduje się również Interaktywny System Szkoleniowy oparty na technologii VR. Usługa jest efektem prac badawczo-rozwojowych, jakie CinematicVR prowadziła od października 2019 roku do kwietnia 2020 roku. Projekt dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wykorzystaj Interaktywny System Szkoleniowy VR w swoim biznesie!

Głównym celem projektu było uzyskanie wiedzy niezbędnej dla rozwoju nowej koncepcji. Polega ona na tworzeniu interaktywnych szkoleń w VR z wykorzystaniem modułu rozpoznawania mowy użytkownika. System wykorzystuje interaktywne scenki filmowe w technologii VR, oparte na scenariuszach szkoleniowych. Usługa powstała przede wszystkim z myślą o szkoleniach miękkich oraz nauce języków. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wirtualnej rzeczywistości i systemu rozpoznawania mowy system wiernie i w atrakcyjny sposób symuluje scenariusze, z jakimi użytkownik szkolenia spotyka się w codziennej pracy. Dzięki wykorzystaniu systemu szkolenia mogą odbywać się efektywniej, oszczędniej i bezpieczniej. Treści VR potęgują immersję użytkownika i sprawiają, że jest on znacznie bardziej zaangażowany niż w przypadku tradycyjnych form szkolenia. Interaktywny System Szkoleniowy oparty na technologii VR zawiera także elementy gamifikacji i motywuje uczestników do osiągania lepszych wyników. Pozwala także na zdalną ewaluację, śledzenie postępów i wysyłanie informacji zwrotnych do użytkownika.