Szkolenia VR dla pracowników

Jednym z popularnych zastosowań technologii wirtualnej rzeczywistości są wirtualne szkolenia. Szkolenia VR to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu można przekazywać fachową wiedzę w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach. Wirtualna rzeczywistość pozwala odtworzyć dowolną sytuację, z którą może zmierzyć się pracownik podczas codziennej pracy.

CinematicVR tworzy aplikacje szkoleniowe VR dla klientów biznesowych. Pomagamy stworzyć scenariusz interaktywnego szkolenia - od szkoleń twardych, instruktażowych, BHP, poprzez szkolenia miękkie nastawione na kontakt z klientem. Tworzymy również szkolenia VR wykorzystujące moduł rozpoznawania mowy. Takie narzędzie można wdrożyć w nauce języków obcych albo procesie rekrutacyjnym.

Jak wygląda szkolenie VR?

Szkolenie wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości przenosi użytkownika do wykreowanej przestrzeni, np. wirtualnego miejsca pracy. Symulacja otacza użytkownika z każdej strony. Dzięki VR możemy odtworzyć procesy technologiczne i narzędzia którymi posługuje się pracownik, a także w realistyczny sposób zasymulować konsekwencje jego działań - zarówno pozytywne, jak również, a może przede wszystkim, te negatywne.

Po założeniu gogli VR użytkownik odcina się od bodźców zewnętrznych i skupia się w 100% na prezentowanej treści. W połączeniu z realizmem i interaktywnością korzystnie wpływa to na zaangażowanie uczestnika szkolenia. Rośnie również retencja przyswojonej wiedzy. Interaktywna i nowoczesna forma sprawia ponadto, że wirtualny trening jest dla użytkownika bardziej atrakcyjny od tradycyjnego szkolenia.

Nasze Aplikacje szkoleniowe VR

Stworzyliśmy między innymi szkoleniową aplikację VR dla Nadleśnictwa Oborniki w której użytkownik dowiaduje się jak bezpiecznie pracować z pilarką i harwesterem, aplikację edukacyjną i szkoleniową dla Fundacji Ewy Naworol która uczy zachowania w obecności agresywnego psa, szkoleniową aplikację VR dla Polskiej Policji poświęconą mikroekspresjom osób przesłuchiwanych oraz aplikację szkoleniową dla sieci sklepów Żabka.

Jak wykorzystać VR w szkoleniach?

Wirtualna rzeczywistość jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno w szkoleniach twardych - instruktażowych, związanych z przekazywaniem specjalistycznych umiejętności branżowych, jak i miękkich, nastawionych na komunikację interpersonalną, obsługę klienta czy rozwiązywanie konfliktów. Z podobnych rozwiązań korzystają największe światowe marki, m.in. Walmart, Boeing, UPS. Nasza aplikacja szkoleniowa VR zapoznaje nowego franczyzobiorcę z systemem franczyzowym sieci sklepów Żabka, strukturą przykładowego sklepu, jak również poszczególnymi sekcjami sklepu.

Dzięki VR możemy tworzyć niemal doskonałe symulacje 3D oraz realistyczne i angażujące szkoleniowe filmy 360 i VR180. Szkolenie przeciwpożarowe VR pozwoli z jednej strony bardzo realistycznie zobrazować zagrożenia i wywołać związane z nimi emocje, z drugiej w bezpieczny i powtarzalny sposób przećwiczyć odpowiednie procedury i utrwalić schematy reakcji.

Aplikacja edukacyjna VR

Interaktywność i gamifikacja

Formuła aplikacji VR pozwala także na bieżąco śledzić postępy pracownika i oceniać podjęte przez niego podczas szkolenia decyzje. Udowodniono, że dzięki immersji, tj. zanurzeniu w wirtualnym świecie, realizmowi symulacji oraz braku tzw. dystraktorów, czyli czynników rozpraszających uwagę, szkolenia w wirtualnej rzeczywistości są wysoce skuteczne. Wprowadzenie do szkoleń elementów znanych z interaktywnych gier komputerowych to tzw. gamifikacja, czy grywalizacja. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczymy się przez zabawę. Ma to również zastosowanie w szkoleniach personelu.

Skontaktuj się z nami, aby stworzyć aplikację szkoleniową VR dopasowaną do Twoich potrzeb!