Tworzenie Aplikacji AR

CinematicVR / Tworzenie Aplikacji AR

Czym jest rozszerzona rzeczywistość (AR)?

Rozszerzona rzeczywistość  to technologia polegająca na łączeniu świata realnego z wirtualnymi obiektami 3D za pomocą kamery tabletu lub smartfona. Nazwa wywodzi się od angielskiego Augumented Reality, czyli poszerzonej, rozszerzonej lub wzbogaconej rzeczywistości (w skrócie AR).

Tworzymy Aplikacje AR na Androida i iOS

Tworzymy Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości zarówno na platformę Android jak i iOS. Nowoczesne urządzenia mobilne wyposażone są w zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym. Wykorzystują one dane z kamer smartfonów do mapowania rzeczywistości i tworzenia modelu 3D naszego otoczenia. Na tak powstały model, w aplikacji AR możemy w realistyczny sposób nakładać grafikę trójwymiarową, sprawiającą wrażenie realistycznie "zakotwiczonej" w prawdziwej przestrzeni.

Czym różni się technologia AR od VR?

W przeciwieństwie do VR, który za pomocą specjalnych gogli odcina użytkownika od rzeczywistego świata, AR polega jedynie na wzbogacaniu otaczającej nas rzeczywistości o dodatkowe elementy 3D. Dzięki temu, że prawie każde nowe urządzenie mobilne wspiera funkcję rozszerzonej rzeczywistości, próg wejścia technologii AR jest bardzo niski. Do zabawy z rozszerzoną rzeczywistością nie potrzebujemy bowiem gogli, wystarczy nasz smartfon lub tablet.

Technologia nieograniczonych możliwości

Rozszerzona rzeczywistość ma wyjątkowo szerokie zastosowanie. Rozwiązania AR można wykorzystywać w aplikacjach mobilnych w niemal każdej branży, od prostych interaktywnych gier na smartfona, aplikacje dla branży nieruchomości i projektantów wnętrz, e-commerce aż do branży motoryzacyjnej. AR pozwala w realistyczny sposób nałożyć wirtualny obraz na realną przestrzeń. Dzięki temu możemy na przykład dobrać makijaż do sukienki, kolor kanapy do salonu lub konfigurować model samochodu, który zamierzamy kupić.