Kamera VR - Insta360 Pro 2

Czym są filmy 360?

Filmy 360 (inaczej Filmy Sferyczne, Filmy VR lub Live-Action VR) to treści wirtualnej rzeczywistości wyprodukowane za pomocą specjalnych kamer. Kamery te posiadają kilka obiektywów obserwujących świat z różnych perspektyw. Każdy z nich widzi wycinek obrazu sferycznego o szerokości od kilkudziesięciu nawet do 200 stopni. Na etapie postprodukcji perspektywy te łączymy w jeden obraz sferyczny - w ten sposób powstaje film obrazujący rzeczywistość w 360 stopniach.

Stwórz z nami film 360

Język i forma filmu doskonale znana jest zarówno naszym klientom biznesowym, jak i użytkownikom (widzom) końcowym. Technologia VR nadaje filmowi nowy wymiar. Film 360 zaciera granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, otacza widza, wywołuje empatię i w bardzo realistyczny sposób przekazuje emocje. Jak wszystkie formy VR, to medium immersyjne, tj. takie które bardzo silnie oddziałuje na odbiorcę. Oglądając film 360, widz czuje się "zanurzony" w wykreowanej przestrzeni i ma wrażenie przebywania w niej.

Dlaczego CinematicVR?

Wykorzystujemy Filmy 360 w marketingu, do promocji produktów, usług i nieruchomości naszych klientów od 2014 roku, co czyni nas najbardziej doświadczonym studiem tego typu w Polsce. Razem z naszymi partnerami odpowiadamy za ponad 70 profesjonalnych projektów filmowych VR, między innymi dla magazynu VIVA, HBO, HP, Amundsen Vodka, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, T-MOBILE i Mercedes Benz oraz cykl filmów 360 zrealizowanych dla Powiatu Limanowskiego w ramach współpracy transgranicznej Euroregionu Tatry. Stworzyliśmy również eksperymentalną reklamę VR dla Bydgoszczy. Część z naszych realizacji dostępna jest w naszym portfolio. Rejestrujemy obraz sferyczny za pomocą dedykowanych, profesjonalnych kamer 360.

Jak wykorzystać Filmy 360 w marketingu?

Filmy VR to doskonały sposób na skorzystanie z możliwości jakie daje wirtualna rzeczywistość, przy maksymalnym wykorzystaniu posiadanych zasobów. Jeżeli zależy Ci na promocji przestrzeni która Cię otacza, nie musisz tworzyć aplikacji VR - skorzystaj z filmu 360. Świetnie nadają się one do prezentacji:

  • nieruchomości
  • fabryk, procesów i hal produkcyjnych
  • walorów turystycznych miast lub regionów

Filmy VR vs Aplikacje VR

Za pomocą filmu 360 możemy opisać otaczającą nas przestrzeń, opowiedzieć historię i zaprezentować ją widzowi. Użytkownik może oglądać film i swobodnie rozglądać się dookoła, patrząc z perspektywy kamery, ale nie może wpływać na przebieg wydarzeń. Tzw. interaktywne filmy VR to Aplikacje, złożone z linearnych fragmentów filmowych wyzwalanych za pomocą interaktywnego menu. Aplikacja VR renderowana na żywo na silniku 3D umożliwia interakcję użytkownika z treścią, wpływanie na bieg wydarzeń, manipulowanie przedmiotami a nawet poruszanie się po wirtualnym środowisku.

Filmy 360 na goglach VR

Wszystkie treści VR produkujemy z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Oglądane w nich filmy 360 robią największe wrażenie i tylko w ten sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał tego medium. Tworzymy filmy 360 w najwyższej możliwej jakości i dopasowujemy je do wybranego przez klienta systemu VR. Dokładamy również starań aby obraz był jak najbardziej komfortowy dla użytkownika gogli. W ramach produkcji filmowej tworzymy obrandowaną logotypem klienta aplikację odtwarzającą film.

Filmy 360 w mediach społecznościowych

Choć gogle VR to idealny sposób na wyświetlanie filmów 360, istnieją też inne metody. Filmy sferyczne można również udostępniać i oglądać na Facebooku oraz YouTube. W mediach społecznościowych film tego typu oglądamy obracając widok za pomocą myszy na komputerze lub przesuwając palcem po ekranie smartfona.