Kamera VR - Insta360 Pro 2

Czym są filmy 360?

Filmy 360 (inaczej Filmy Sferyczne, Filmy VR lub Live-Action VR) to treści wirtualnej rzeczywistości wyprodukowane za pomocą specjalnych kamer VR. Posiadają one kilka obiektywów obserwujących świat z różnych perspektyw. Każdy z nich widzi wycinek obrazu 360 o szerokości od kilkudziesięciu nawet do 200 stopni. Na etapie postprodukcji perspektywy te łączymy w jeden obraz sferyczny - w ten sposób powstaje film obrazujący rzeczywistość w 360 stopniach.

Stwórz z nami film 360

Język i forma filmu doskonale znana jest zarówno naszym klientom biznesowym, jak i użytkownikom końcowym (widzom) . Technologia VR nadaje filmowi nowy wymiar. Film 360 zaciera granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, otacza widza, wywołuje empatię i w bardzo realistyczny sposób przekazuje emocje. Jak wszystkie formy VR, to medium immersyjne, tj. takie które bardzo silnie oddziałuje na widza. Oglądając film 360, widz czuje się "zanurzony" w wykreowanej przestrzeni i ma wrażenie przebywania w niej. Efekt ten potęguje wykorzystanie stereoskopii, czyli głębi 3D.

Dlaczego CinematicVR?

Wykorzystujemy Filmy 360 w marketingu, do promocji produktów, usług i nieruchomości naszych klientów od 2014 roku, co czyni nas najbardziej doświadczonym studiem tego typu w Polsce. Odpowiadamy za dziesiątki projektów filmowych VR. Tworzyliśmy filmy między innymi dla magazynu VIVA, HBO, HP, Amundsen Vodka, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, T-MOBILE i Mercedes Benz oraz cykl filmów 360 zrealizowanych dla Powiatu Limanowskiego w ramach współpracy transgranicznej Euroregionu Tatry. Tylko w roku 2020 stworzyliśmy ponad 150 filmów 360 promujących Małopolskę dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Stworzyliśmy również eksperymentalną reklamę VR dla Bydgoszczy. Część z naszych realizacji dostępna jest w naszym portfolio. Rejestrujemy obraz sferyczny za pomocą dedykowanych, profesjonalnych kamer 360.

Jak wykorzystać Filmy 360 w marketingu?

Filmy VR to doskonały sposób na skorzystanie z możliwości jakie daje wirtualna rzeczywistość, przy maksymalnym wykorzystaniu posiadanych zasobów. Jeżeli zależy Ci na promocji przestrzeni która Cię otacza, nie musisz tworzyć aplikacji VR - skorzystaj z filmu 360. Świetnie nadają się one do prezentacji:

  • nieruchomości
  • fabryk, procesów i hal produkcyjnych
  • walorów turystycznych miast lub regionów

Przykładem wykorzystania filmów 360 w marketingu regionów mogą być projekty filmowe zrealizowane przez nas dla Bydgoszczy i Powiatu Limanowskiego.

Filmy VR vs Aplikacje VR

Za pomocą filmu 360 możemy opisać otaczającą nas przestrzeń, opowiedzieć historię i zaprezentować ją widzowi. Użytkownik może oglądać film i swobodnie rozglądać się dookoła, patrząc z perspektywy kamery, ale nie może wpływać na przebieg wydarzeń.

Aplikacja VR działająca na żywo na silniku 3D umożliwia interakcję. Użytkownik może wpływać na bieg wydarzeń, manipulować przedmiotami a nawet poruszać się po wirtualnym środowisku. Aplikacje doskonale nadają się więc do prezentacji modeli 3D produktów i szkoleń. Szkolenie w formie aplikacji VR pozwoli użytkownikowi na podejmowanie decyzji i wchodzenie w interakcję z przedmiotami. To  skomplikowana forma VR. Ich tworzenie wymaga większych nakładów pracy i środków finansowych. Filmy tworzy się relatywnie szybko, pozwalają na realistyczne przedstawienie przestrzeni takiej jak siedziba firmy, hala produkcyjna, atrakcja turystyczna, miasto lub region.

Filmy 360 na goglach VR

Wszystkie treści VR produkujemy z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Oglądane w nich filmy 360 robią największe wrażenie i tylko w ten sposób możemy w pełni wykorzystać potencjał tego medium. Tworzymy filmy 360 w najwyższej możliwej jakości i dopasowujemy je do wybranego przez klienta systemu VR. Dokładamy również starań aby obraz był jak najbardziej komfortowy dla użytkownika gogli. W ramach produkcji filmowej tworzymy obrandowaną logotypem klienta aplikację odtwarzającą film. Do dystrybucji za pomocą gogli VR doskonale nadaje się również format VR180.

Filmy 360 w mediach społecznościowych

Choć gogle VR to idealny sposób na wyświetlanie filmów 360, istnieją też inne metody. Filmy sferyczne można również udostępniać i oglądać na Facebooku oraz YouTube. W mediach społecznościowych film tego typu oglądamy obracając widok za pomocą myszy na komputerze lub przesuwając palcem po ekranie smartfona.