, , ,

Szkolenie VR dla sędziów IUSTITIA

Projekt:

Interaktywny film szkoleniowy VR dla Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA”

Klient:

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA”

Dystrybucja:

Gogle VR

Prezentacja szkolenia VR podczas jednego z eventów organizowanych przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA”.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „IUSTITIA” zgłosiło się do nas z potrzebą stworzenia demo interaktywnych filmów szkoleniowych VR dla młodych sędziów. Zrealizowaliśmy dwa interaktywne scenariusze, przedstawiające sytuacje, które mogą wydarzyć się na sali sądowej – świadek pod wpływem alkoholu oraz świadek pod wpływem THC. Tak powstało pierwsze w Polsce szkolenie VR dla sędziów.

Interaktywny film szkoleniowy VR dla sędziów

Scenariusz do filmów stworzyli według naszych wytycznych sędziowie zaangażowani w projekt koordynowany przez Katarzynę Orłowską-Mikołajczyk z Iustitii. Zaproponowany materiał został poddany konsultacjom scenariuszowym, a następnie tekst został przeredagowany w taki sposób, by spełniał wymagania interakcyjnego doświadczenia z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Skrócona wersja interaktywnego szkolenia sędziego wyprodukowana przy użyciu autorskiego Interaktywnego Systemu Szkoleniowego VR.

– Takie szkolenie to trening przenoszący sędziego na salę rozpraw, pozwalający na sprawdzenie się w różnych sytuacjach takich jak: świadek pod wpływem alkoholu, po zażyciu narkotyków, bez dowodu osobisteg. Wirtualna rzeczywistość pozwala odtworzyć dowolną sytuację, z którą może zmierzyć się sędzia podczas rozprawy – mówi koordynatorka projektu sędzia Katarzyna Orłowska-Mikołajczak z Iustitii w rozmowie w portalem Prawo.pl.

Szkolenie VR dla sędziów. Wierna symulacja wydarzeń z sali sądowej

Immersja jak również wrażenie zanurzenia w realnym świecie, jakie charakteryzują technologię VR sprawiają, że przedstawiony w goglach scenariusz wydaje się bardzo realistyczny. Stworzone z wykorzystaniem technologiii filmy interaktywne pomogą młodym sędziom a także adwokatom lepiej przygotować się do nieprzewidywalnych realiów sali sądowej.

Interaktywny System Szkoleniowy VR – dopasowany do każdej branży

Do stworzenia interaktywnego filmu wykorzystaliśmy nasze autorskie narzędzie – Interaktywny System Szkoleniowy VR. ISS to rozwiązanie no-code, które pozwala na tworzenie, a także modyfikację interaktywnych filmów VR z poziomu przeglądarki web, bez konieczności znajomości nawet podstaw programowania. Postępy użytkowników można śledzić na bieżąco w CMS. System jest niezwykle elastyczny, co pozwala na wykorzystanie go w niemal dowolnej branży. Interaktywne filmy VR dla Iustitia to kolejne wdrożenie naszego systemu. Obecnie korzystają z niego m.in. Human Partner, Leroy Merlin, fundacja Alter Edu zajmująca się edukacją dzieci. System był wykorzystywany również podczas międzynarodowych warsztatów organizowanych przez EIT Culture & Creativity na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiedz się więcej na temat szkoleń VR.

Szkolenie VR dla sędziów powstało dzięki zaangażowaniu młodych sędziów ze Stowarzyszenia Absolwentów oraz Aplikantów KSSiP VOTUM, prokuratorów z Lex Super Omnia, jak również adwokatów. W nagraniu wystąpiła również gościnnie sędzia Anna Maria Wesołowska, członkini Iustitii. Rolę świadków zagrały ponadto aktorki Paulina Zgoda i Karolina Żuk.

Doświadczenie VR było do tej pory prezentowane podczas III. Kongresu Prawników Polskich w Gdańsku, jak również Open’er Festival 2023. Najbliższe pokazy planowane są podczas festiwalu Pol’and’Rock Festival 2023. O naszym projekcie napisały m.in. „Rzeczpospolita”, Prawo.pl i PlanetaPrawo.pl.

Wygląda interesująco? Stwórz z nami swoj interaktywny film VR oraz dowiedz się, jak możesz wykorzystać nowe technologie w szkoleniach i marketingu!