Tworzenie aplikacji VR

CinematicVR / Tworzenie aplikacji VR

Czym są aplikacje VR?

To interaktywne treści przeznaczone na gogle wirtualnej rzeczywistości (VR). Istnieje wiele rodzajów urządzeń VR, przeznaczonych do różnych celów, począwszy od najprostszych kartonowych gogli w które wkładamy telefon, skończywszy na zaawansowanych systemach VR, umożliwiających interakcję z wirtualnym środowiskiem za pomocą specjalnych kontrolerów.

Jak wykorzystać Aplikacje VR w biznesie?

Potrafimy stworzyć aplikację dopasowaną do potrzeb naszego klienta na każdy z systemów VR. Płaski ekran smartfona włożony w nawet najprostsze gogle VR może zamienić się w otaczającą nas, dowolnie wykreowaną przestrzeń. Dzięki temu możemy zaprezentować użytkownikowi doskonale odwzorowaną, trójwymiarową kopię produktu lub przestrzeni. Za pomocą VR możemy również prezentować i promować usługi, procesy a także szkolić pracowników.

Kamera VR - Insta360 Pro 2

Tworzenie Aplikacji VR krok po kroku.

W przypadku aplikacji która ma pełnić funkcję interaktywnego katalogu produktów, musimy otrzymać od klienta modele 3D tych produktów. Otrzymane obiekty 3D optymalizujemy pod kątem wyświetlania w wirtualnej rzeczywistości, tworzymy odpowiednie animacje oraz programujemy interakcje w jakie może wchodzić użytkownik aplikacji VR z produktami lub ich elementami. Jeżeli klient nie posiada własnych modeli 3D produktów, tworzymy je od podstaw na bazie referencji dostarczonych przez klienta. W przypadku aplikacji o innym charakterze, tworzymy scenariusz i dobieramy odpowiedni system VR, a następnie wdrażamy spersonalizowaną Aplikację VR, spełniającą wymagania naszego klienta.

Interaktywność i immersja

Tworzymy aplikacje na wszystkie platformy VR, począwszy od prostych gogli mobilnych po zaawansowane systemy VR, wykorzystujące w pełni marketingowy potencjał wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja VR umożliwia wykorzystanie trójwymiarowej grafiki, animacji oraz elementów interaktywnych, dzięki czemu wrażenie immersji - zanurzenia w świecie wirtualnym staje się jeszcze większe. Oferujemy innowacyjne aplikacje VR dla naszych klientów. Rozwiązania VR idealnie sprawdzają się w marketingu, branży nieruchomości, edukacji i szkoleniach oraz rozrywce. Aplikacja VR umożliwia np. swobodne poruszanie się po modelu 3D nieruchomości, lub dowolną manipulację obiektami za pomocą specjalnych kontrolerów ruchu, a także łączenie nauki i treningu z zabawą jak w przypadku naszego interaktywnego roweru Bike2VR.