, , ,

Szkolenie VR dla młodzieży. LifeChoice VR

Projekt:

Interaktywny film szkoleniowy VR „LifeChoice VR” dla dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym

Klient:

Fundacja Alter Edu

Dystrybucja:

Gogle VR

Szkolenie VR dla młodzieży – dzień z życia nastolatka

Pomysłodawcą projektu „LifeChoice VR”, który jest poświęcony kształceniu kompetencji społecznych wśród młodzieży jest Maciej Frasunkiewicz, psycholog dziecięcy współpracujący z fundacją Alter Edu, a także wykładowca SWPS. Maciej wspólnie z Katarzyną Jurek stworzyli scenariusz interaktywnego filmu VR. Tekst po konsultacjach z naszym zespołem został przystosowany do wymagań technologii VR.

Demo „LifeChoice VR” pozwala na jeden dzień wcielić się w nastoletniego chłopaka. Bohater musi podjąć kilka ważnych decyzji, a następnie zmierzyć się z ich konsekwencjami. Każda interakcja z otoczeniem kieruje użytkownika na inną ścieżkę fabularną. Knsekwencje z pozoru nieistotnych wyborów mogą okazać się kluczowe dla naszych relacji czy reputacji, jak również wyników w szkole. Szkolenie VR dla młodzieży zostało stworzone z myślą o nastoletnim odbiorcy, ale nawet dorosły szybko przypomni sobie dzięki niemu, jak stresująca może być codzienność młodych ludzi.

Interaktywny System Szkoleniowy VR w edukacji młodzieży

Film VR stworzyliśmy dzięki naszemu autorskiemu narzędziu – Interaktywnemu Systemowi Szkoleniowemu VR. ISS to rozwiązanie no-code, które pozwala na tworzenie, a także modyfikację interaktywnych filmów VR z poziomu przeglądarki web, bez konieczności znajomości nawet podstaw programowania. Szkolenia przydziela się w CMS, gdzie również na bieżąco można śledzić postępy użytkowników. System jest niezwykle elastyczny, co pozwala na wykorzystanie go w niemal dowolnej branży. Interaktywny film „LifeChoice VR” to kolejne wdrożenie naszego systemu. Obecnie korzystają z niego m.in. Human Partner, Leroy Merlin, a także Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA. System był wykorzystywany również podczas międzynarodowych warsztatów organizowanych przez EIT Culture & Creativity na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiedz się więcej na temat szkoleń VR.

Chcesz wykorzystać VR w szkoleniach? Skontaktuj się z nami!