There Will Be Spiders – Interaktywny Film 360

Film 360 "There Will Be Spiders" na Film Spring Open 2017

Film 360 na Film Spring Open 2017

Jak co roku, na plenerach Film Spring Open, organizowanych przez Sławomira Idziaka zajmowaliśmy się VR i produkowaliśmy film 360. Po raz trzeci prowadziliśmy Grupę Wirtualnej Rzeczywistości. Odpowiadaliśmy między innymi za warsztaty VR, testowaliśmy kamery 360 i omawialiśmy zrealizowane przez nas filmy 360. W tym roku połączyliśmy siły z Adamem Walkowskim. Adam to specjalista od interaktywnych form filmowych i weteran FSO. Wspólnie eksplorowaliśmy temat interaktywnego storytellingu w VR. „There Will Be Spiders” w reżyserii Kasi Prus jest efektem naszych eksperymentów. To krótki, interaktywny film 360 w postaci aplikacji VR na silniku 3D.

Piaskownica dla filmowców

Film Spring Open nie jest szkołą filmową, a jak mówi sam Sławomir Idziak „piaskownicą dla filmowców”. To miejsce otwarte na nowinki technologiczne, łączące filmowców i programistów. Z roku na rok, przynajmniej z naszej perspektywy, plenery zaczynają coraz bardziej przypominać filmowy hackathon. W trakcie FSO eksperymentujemy i realizujemy najdziwniejsze projekty, łącząc ze sobą różne technologie i formy wyrazu. Dyskutujemy również o przyszłości rozrywki i interaktywnych jej formach, wykorzystujących  zarówno elementy tradycyjnego medium jakim jest film jak i te znane z gier komputerowych. Na Film Spring Open można spotkać się i porozmawiać nie tylko z wybitnymi filmowcami, ale również z deweloperami i artystami z CD Projekt czy 11 Bits Studios.

To właśnie tutaj, na Film Spring Open, w 2014 roku rozpoczęliśmy przygodę z tworzeniem treści VR. Na FSO przetestowaliśmy pierwszy rig 360 i uczyliśmy się na własnych błędach postprodukcji obrazu VR. Co roku chętnie przyjeżdżamy na plenery, aby wspólnie z innymi filmowcami dyskutować o przyszłości branży i tworzyć ciekawe, nieoczywiste projekty z pogranicza filmu i gier wideo. Dziękujemy Slawomirowi Idziakowi, Marcie Daleckiej, całej ekipie organizującej Film Spring Open za zaproszenie, a także naszej Grupie VR za wspólną zabawę i naukę! Do zobaczenia za rok!