, , ,

Szkolenie VR Leroy Merlin dla doradcy klienta i kasjera

Projekt:

Szkolenie VR dla doradcy klienta i kasjera w Leroy Merlin

Klient:

Human Partner / Spin Us dla Leroy Merlin

Dystrybucja:

Gogle VR

Kadr ze szkoleniowego filmu VR dla kasjera w Leroy Merlin.

W ramach zlecenia dla Spin Us i Human Partner wyprodukowaliśmy dwa interaktywne filmy szkoleniowe VR w Leroy Merlin. Materiały są wykorzystywane w szkoleniach miękkich dla osób zatrudnionych na stanowiskach kasjera, jak również doradcy klienta. Nasi klienci napisali interaktywne scenariusze, a następnie po konsultacjach technicznych zrealizowaliśmy dla nich dwa filmy VR w technologii 360 w jednym ze sklepów Leroy Merlin we Wrocławiu.

Szkolenie VR – wciel się w rolę kasjera i doradcy klienta w sklepie wielkopowierzchniowym

Szkolenia przedstawiają codzienność pracownika sklepu wielkopowierzchniowego podczas wyjątkowo intensywnego dnia. Uczestnik szkolenia uczy się, jak reagować w stresujących i wymagających asertywności sytuacjach, jak rozmawiać z klientami, jak radzić sobie z konfliktami, a także szlifuje swoje umiejętności sprzedażowe. Każda scena umożliwia użytkownikowi podjęcie kilku wyborów, zaś każda decyzja pociąga za sobą kolejne konsekwencje. Pod koniec szkolenia uczestnik otrzymuje podsumowanie szkolenia wraz z punktacją, jak również instrukcje, jak praktycznie wykorzystać zdobytą podczas szkolenia VR wiedzę. Interaktywne filmy szkoleniowe VR wdrożyliśmy na goglach HTC Focus 3.

Wiele szkoleń VR – jeden elastyczny system do zarządzania

Dwa interaktywne Filmy VR stworzyliśmy dzięki naszemu autorskiemu narzędziu – Interaktywnemu Systemowi Szkoleniowemu VR. ISS to rozwiązanie no-code, które pozwala na tworzenie, a także modyfikację interaktywnych filmów VR z poziomu przeglądarki web, bez konieczności znajomości nawet podstaw programowania. Przydzielać szkolenia, jak również postępy użytkowników można śledzić na bieżąco w CMS. System jest niezwykle elastyczny, co pozwala na wykorzystanie go w niemal dowolnej branży. Interaktywny film „LifeChoice VR” to kolejne wdrożenie naszego systemu. Obecnie korzystają z niego także m.in. Fundacja Alter Edu zajmująca się edukacją dzieci i młodzieży czy Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA. System był wykorzystywany również podczas międzynarodowych warsztatów organizowanych przez EIT Culture & Creativity na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiedz się więcej na temat szkoleń VR.

Kadr ze szkoleniowego filmu VR dla doradcy klienta w Leroy Merlin.

Na ponad 100 pracowników sklepu biorących udział w szkoleniu za pomocą symulacji VR stworzonej przez Human Partner, 45% z nich wskazało ten model nauki jako najbardziej efektywny w porównaniu z tradycyjnymi szkoleniami stacjonarnymi i e-learningowymi. 53% testujących pracowników stwierdziło także, że symulacja VR pomogła im w skutecznym przyswojeniu wiedzy potrzebnej na danym stanowisku – mówi o projekcie Joanna Golenia, Employee Experience Director w Leroy Merlin Polska w rozmowie z Interia.pl.

Masz pomysł na szkolenie VR? Wykorzystaj nasz Interaktywny System Szkoleniowy! To uniwersalne narzędzie, dzięki któremu w łatwy i intuicyjny sposób stworzysz szkolenie VR na dowolny temat.