, ,

Mercedes VR. Film 360 dla Mercedes-Benz

Projekt:

Mercedes VR. Film 360 dla Mercedes-Benz

Klient:

Mercedes-Benz / Simteract sp. z o. o.

Technologia:

Film 360

Dystrybucja:

Oculus Go

Mercedes VR. Zdjęcia w fabryce i muzeum w Stuttgarcie

Na zlecenie firmy Simteract zrealizowaliśmy film 360 dla marki Mercedes-Benz. W ramach projektu odwiedziliśmy muzeum marki w Stuttgarcie, gdzie można podziwiać najważniejsze pojazdy w historii rozwoju firmy. Przenieśliśmy do wirtualnej rzeczywistości najpiękniejsze modele prezentowane w nowoczesnym budynku muzeum. Oprócz tego sfilmowaliśmy dodatkowy materiał 360 w jednej z fabryk marki, gdzie przyglądaliśmy się, jak powstają części do pojazdów Mercedes-Benz.

Ujęcia 360 we wnętrzu samochodu

Kolejnym elementem projektu były zdjęcia VR realizowane we wnętrzu samochodu marki Mercedes-Benz. Materiał VR realizowaliśmy za pomocą kamery 360 umieszczonej pomiędzy fotelami kierowcy i pasażera. Z samochodem spędziliśmy cały dzień, poruszając się po drogach Małopolski. Nagraliśmy również zdjęcia w jednym z salonów marki.

Zdjęcia na greenscreenie w hali VFX TVN

Otatniim etapem produkcji były zdjęcia realizowane na zielonym tle w hali VFX TVN w Krakowie. Nasza ekipa realizowała ujęcia 360 aktora grającego rolę jednego z bohaterów filmu. Po usunięciu zielonego tła w postprodukcji, postać aktora umieściliśmy w sfilmowanych wcześniej przestrzeniach muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.