Rzeszów w VR

Rzeszów VR180. Rzeszowskie Piwnice – wirtualna wycieczka

Rzeszowskie piwnice – wirtualna wycieczka

Po uroczystym otwarciu Rzeszowskich Piwnic zrealizowaliśmy dodatkowe ujęcia do filmu promocyjnego dla Miasta Rzeszów. Interaktywna instytucja kultury działająca w strukturach Estrady Rzeszowskiej została przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości. Wystawa przybliża historię Rzeszowa w multisensoryczny oraz interaktywny sposób. Podróż do przeszłości miasta zamienia się w angażującą przygodę, podczas której każda drużyna rozwiązuje zagadki, bierze udział w konkursach, a także poszukiwaniach skarbu. Już niedługo będzie można obejrzeć fragmenty wystawy Rzeszowskie Piwnice w wirtualnej wycieczce.

Na wystawie można zapoznać się z kilkusetletnią historią Rzeszowa. Zwiedzający poznają legendy związane z miastem, oprócz tego będa mogli lepiej zrozumieć jego wielokulturowość. Goście obejrzą m.in. wiernie zrekonstruowane XIX-wieczną karczmę i sklep kolonialny. Będą mogli również przekonać się, jak wyglądały najważniejsze bitwy toczące się w regionie. Kolejną z atrakcji jest także możliwość dowiedzenia się więcej na temat działalności Ignacego Łukasiewicza, jak również poznanie historii powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego. Ostatnia część wystawy przedstawia powojenny Rzeszów, z jego dokonaniami w lotnictwie, sporcie, jak również kulturze. Zwiedzający mogą zobaczyć na przykład interaktywną replikę silnika odrzutowego. Albo dowiedzieć się więcej na temat twórczości Tadeusa Kantora i Jerzego Grotowskiego – artystów związanych z regionem.

Zobacz film Rzeszów VR180, który zrealizowaliśmy w 2020 roku:

Chcesz zrealizować film VR prezentujący Twoje usługi lub produkty? Skontaktuj się z nami, przygotujemy spersonalizowaną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.