Film 360 "There Will Be Spiders" na Film Spring Open 2017
, ,

There Will Be Spiders – Interaktywny Film 360

Film 360 na Film Spring Open 2017

Jak co roku, na plenerach Film Spring Open, organizowanych przez Sławomira Idziaka zajmowaliśmy się VR i produkowaliśmy film 360. Po raz trzeci prowadziliśmy Grupę Wirtualnej Rzeczywistości. Odpowiadaliśmy między innymi za warsztaty VR, testowaliśmy kamery 360 i omawialiśmy zrealizowane przez nas filmy 360. W tym roku połączyliśmy siły z Adamem Walkowskim. Adam to specjalista od interaktywnych form filmowych i weteran FSO. Wspólnie eksplorowaliśmy temat interaktywnego storytellingu w VR. „There Will Be Spiders” w reżyserii Kasi Prus jest efektem naszych eksperymentów. To krótki, interaktywny film 360 w postaci aplikacji VR na silniku 3D.

Piaskownica dla filmowców

Film Spring Open nie jest szkołą filmową, a jak mówi sam Sławomir Idziak „piaskownicą dla filmowców”. To miejsce otwarte na nowinki technologiczne, łączące filmowców i programistów. Z roku na rok, przynajmniej z naszej perspektywy, plenery zaczynają coraz bardziej przypominać filmowy hackathon. W trakcie FSO eksperymentujemy i realizujemy najdziwniejsze projekty, łącząc ze sobą różne technologie i formy wyrazu. Dyskutujemy również o przyszłości rozrywki i interaktywnych jej formach, wykorzystujących  zarówno elementy tradycyjnego medium jakim jest film jak i te znane z gier komputerowych. Na Film Spring Open można spotkać się i porozmawiać nie tylko z wybitnymi filmowcami, ale również z deweloperami i artystami z CD Projekt czy 11 Bits Studios.

To właśnie tutaj, na Film Spring Open, w 2014 roku rozpoczęliśmy przygodę z tworzeniem treści VR. Na FSO przetestowaliśmy pierwszy rig 360 i uczyliśmy się na własnych błędach postprodukcji obrazu VR. Co roku chętnie przyjeżdżamy na plenery, aby wspólnie z innymi filmowcami dyskutować o przyszłości branży i tworzyć ciekawe, nieoczywiste projekty z pogranicza filmu i gier wideo. Dziękujemy Slawomirowi Idziakowi, Marcie Daleckiej, całej ekipie organizującej Film Spring Open za zaproszenie, a także naszej Grupie VR za wspólną zabawę i naukę! Do zobaczenia za rok!