CinematicVR Aplikacja VR Bike2VR

VR na Electronics Show w Ptak Warsaw Expo

VR na Electronics Show był jednym z najważniejszych elementów pierwszej edycji największych targów elektroniki użytkowej, które odbyły się 13-15 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.

Stoisko CinematicVR na Electronics Show

W miniony weekend targi zorganizowane przez Ptak Warsaw Expo odwiedziło łącznie ponad 16 tys. osób, a CinematicVR miało w tym swój skromny udział.  To były dla nas wyjątkowo pracowite trzy dni, które obfitowały w interesujące spotkania, dyskusje i mnóstwo dobrej zabawy.

Z naszymi usługami można było zapoznać się na stoisku CinematicVR. Zaprezentowaliśmy nasze wybrane realizacje, m.in. animację VR dla Amundsen Vodka, film 360 promujący Pałac Domaniowski oraz Bydgoszcz VR Dance Project. Z kolei młodsi widzowie mogli obejrzeć demo naszej aplikacji „Wirtualne muzeum przyszłości”, w którym można było na własne oczy zobaczyć rekonstrukcję pierwszego samolotu braci Wright czy pogłaskać szkielet mamuta.

Prezentujemy Bike2VR po raz pierwszy!

VR na Electronics Show był obecny również na stoisku Samsung Inkubator. CinematicVR po raz pierwszy zaprezentowało za jego pośrednictwem tak szerokiemu gronu odbiorców nasz nowy projekt Bike2VR. To aplikacja wykorzystująca wirtualną rzeczywistość do urozmaicania treningu na rowerze stacjonarnym.

Bike2VR jest narzędziem stworzonym, by aktywizować ruchowo i promować zdrowy tryb życia poprzez łączenie treningu z zabawą. Dzięki specjalnemu czujnikowi zamontowanemu na rowerze zwykła przejażdżka zamienia się w interaktywną rozgrywkę. Użytkownik przenosi się z domu do wykreowanego przez nas wirtualnego świata.

Liczba chętnych do wypróbowania prototypu naszej wirtualnej przejażdżki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na naszym rowerku podczas targów bawiło się prawie 300 osób. Nasi goście przejechali łącznie 62 kilometry, spalając 2324 kalorie!

Wirtualna rzeczywistość – realny biznes. Po co nam VR? – Konferencja o VR na Electronics Show

Oprócz oglądania sporo także dyskutowaliśmy o VR na Electronics Show – CinematicVR zorganizowała konferencję poświęconą wirtualnej rzeczywistości, w której wzięli udział przedstawiciele topowych polskich firm związanych z branżą VR. W programie wydarzenia znalazły się wystąpienia ekspertów, którzy wyjaśnili gościom Electronics Show, czym jest VR i jak można wykorzystać jego potencjał w biznesie. Dyskutowaliśmy m.in. o historii VR, filmach 360, aplikacjach, możliwościach zastosowania technologii VR w nauce, badaniach społecznych oraz rozrywce.