Oprócz tworzenia filmów i aplikacji VR/AR nasz zespół zajmuje się aktywnie edukacją i szkoleniem związanym z popularyzacją nowych technologii. Nasz CEO Konrad Ziaja od wielu lat jest jednym ze stałych wykładowców na plenerach filmowych organizowanych przez fundację Film Spring Open Sławomira Idziaka. Członkowie naszego zespołu dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas rozmaitych wydarzeń branżowych. Przemawialiśmy m.in. podczas Mobile Trends Conference, Immersion Festival, a także w ramach eventów vnLab w Szkole Filmowej w Łodzi. Na zaproszenie Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowaliśmy w lipcu br. warsztaty XR w ramach EIT Summer School. To pierwsze takie przedsięwzięcie organizowane na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Warsztaty XR dla kilkudziesięciu uczestników z całego świata
W warsztatach brało udział kilkadziesiąt osób z całego świata. Nasi uczestnicy przybyli z rozmaitych zakątków Europy. Od Ukrainy po Portugalię, od Cypru po Estonię, ponadto kilkoro uczestników pochodziło kolejno z Zimbabwe i Indonezji. Podczas pięciodniowych warsztatów pod okiem Konrada Ziaji i Małgorzaty Steciak studenci poznali technologie VR i AR. Nauczyli się również podstaw tworzenia interaktywnych filmów VR.
5 projektów interaktywnych filmów VR
Podczas warsztatów powstało ostatecznie pięć interaktywnych filmów VR nawiązujących do dziedzictwa kulturowego, jak również dziedzictwa cyfrowego. Uczestnicy nawiązywali w swoich scenariuszach do autentycznych wydarzeń historycznych, np. opowiadając o spotkaniu królowej Jadwigi z doradcą zachęcającym ją do wsparcia Uniwersytetu Jagiellońskiego (wówczas Akademii Krakowskiej). Jeden z projektów miał na celu przybliżenie kultury Ukrainy, Zimbabwe i Portugalii, kolejny był poświęcony modzie i krakowskim strojom ludowym. Uczestnicy podejmowali również tematy ekologiczne, realizując żartobliwy scenariusz, w którym należało zabrać psa na spacer po krakowskim Zakrzówku. Powstał nawet kryminał, nakręcony w zabytkowych wnętrzach Collegium Maius.
W pracy warsztatowej wykorzystaliśmy nasze autorskie narzędzie – Interaktywy System Szkoleniowy VR. ISS jest rozwiązaniem no-code, co oznacza, że pozwala ono tworzyć interaktywne filmy VR z poziomu przeglądarki web, bez konieczności programowania. System charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu można wykorzystywać go w niemal dowolnej branży. Do tej pory skorzystali z niego m.in. Human Partner, Leroy Merlin, Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA, fundacja Alter Edu zajmująca się edukacją dzieci i młodzieży.
Warsztaty spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród uczestników, jak również zebrała pozytywną opinię od EIT.
Dowiedz się więcej na temat szkoleń VR. Chcesz wykorzystać wirtualną rzeczywistość w swojej organizacji? Skontaktuj się z nami.